MARIA BOCHENEK
Umów wizytęUkończyłam psychologię o specjalności w zakresie psychologii klinicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (jednolite studia magisterskie). Ukończyłam czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo – behawioralnej z Dialogiem Motywującym w ośrodku rekomendowanym i atestowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (certyfikat nr 1615 PTTPB). Obecnie uczestniczę w szkoleniu z Indywidualnej Terapii Schematu w ośrodku akredytowanym przez ISST (International Society of Schema Therapy).
Sposób pracy dopasowuje do pacjenta, wykorzystując techniki poznawcze i behawioralne oraz Dialog Motywujący. Podczas spotkań najważniejsze jest dla mnie zbudowanie relacji opartej na bezpieczeństwie i zaufaniu.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję także w języku angielskim.
Posiadam kota Harry’ego, który czasem towarzyszy w spotkaniach online.
DOŚWIADCZENIE
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Środowiskowym Domu Samopomocy typu A zajmującym się rehabilitacją społeczną uczestników, w Areszcie Śledczym realizując oddziaływania psychokorekcyjne wobec osadzonych, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania się oraz na stażu w poradni Akademii Motywacji i Edukacji, gdzie prowadziłam terapię dla osób cierpiących na depresję, zaburzenia lękowe i napady złości. Odbywałam psychiatryczny staż kliniczny w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Ochota (SZPZLO Warszawa – Ochota). Poza stażami, warsztat kliniczny doskonaliłam pracując w poradniach psychoterapeutycznych. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje jako psychoterapeuta, uczestnicząc w różnych szkoleniach.
OBSZARY POMOCY
Pracuję z osobami dorosłymi zmagającymi się z trudnościami psychologicznymi i emocjonalnymi.
Pomagam osobom, które doświadczają:
- obniżonego nastroju (depresja, przewlekły smutek, brak motywacji i poczucia sensu),
- lęków i fobii (lęk uogólniony, społeczny, ataki paniki, fobie proste),
- zaburzeń obsesyjno – kompulsyjnych,
- przewlekłego stresu,
- trudności w relacjach,
- niskiej samooceny,
- wstydu.